Η ατμόσφαιρα στο St. James ‘Park είναι ανεπανάληπτη: Κάθε τάκλιν το πανηγύριζαν σαν γκολ! (vid)

Την εβδομάδα, οι “καρακάξες” κατάφεραν να γράψουν ιστορία στο πρώτο τους εντός έδρας παιχνίδι για το Τσάμπιονς Λιγκ μετά από 20 χρόνια, και έκαναν τον Κίλιαν Μπαπέ, τον Λουίς Ενρίκε και τους υπόλοιπους παίκτες της Παρί Σεν Ζερμέν να ανυπομονούν για το τέλος του αγώνα για να αποφύγουν την ήττα.

Η ομάδα του Έντι Χάου κατάφερε να κερδίσει με σκορ 4-1, με τρία γκολ (3-0) στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου, και το St. James ‘Park να γίνεται ένας αυθεντικός “ήφαίστειο”, που ωθούσε τους παίκτες της αγγλικής ομάδας προς τη μεγάλη επιτυχία.

Το πάθος ήταν τέτοιο, η ατμόσφαιρα τόσο φοβερή, που οι παίκτες της Νιούκαστλ πανηγύριζαν μαζί με τους οπαδούς για κάθε τάκλιν που σταμάταγε τους αντιπάλους τους!