Η Αθλέτικ Μπιλμπάο του Βαλβέρδε συνεχίζει τις επιτυχημένες εμφανίσεις της!

Η Αθλέτικ Μπιλμπάο συνεχίζει να εντυπωσιάζει στην τρέχουσα σεζόν, παρουσιάζοντας εξαιρετικές εμφανίσεις μια αγωνιστική μετά την άλλη.
Παρά τη διακοπή των αγώνων λόγω εθνικών ομάδων, η ομάδα του Ερνέστο Βαλβέρδε κατάφερε να συνεχίσει από εκεί που είχε μείνει, με μία ακόμη εντυπωσιακή νίκη απέναντι στην Κάντιθ, με τελικό σκορ 3-0 στο “Σαν Μαμές” για την πέμπτη αγωνιστική της La Liga.
Καθ’ όλη τη διάρκεια του ματς, η ομάδα είχε απόλυτο έλεγχο του παιχνιδιού, δημιουργώντας πολλές ευκαιρίες, χωρίς όμως να καταφέρει να σκοράρει στο πρώτο ημίχρονο. Ωστόσο, στην επανάληψη, η ομάδα συνέχισε να πιέζει, και με τα γκολ των Γκουρουθέτα και Βιγιαλίμπρε στα 66′ και 68′ λεπτό αντίστοιχα, εξασφάλισε μια άνετη νίκη. Το τρίτο γκολ πέτυχε ο Ινιάκι Γουίλιαμς στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, σφραγίζοντας το τελικό 3-0 για λογαριασμό της Αθλέτικ Μπιλμπάο.
Μετά από αυτή τη νίκη, η ομάδα φτάνει τους 10 πόντους και ανεβαίνει προσωρινά στη 2η θέση της βαθμολογίας.
Αυτή ήταν η αναμέτρηση για την πέμπτη αγωνιστική, ενώ το πρόγραμμα των επόμενων αγώνων περιλαμβάνει: