Η Αϊντχόφεν κάνει επική ανατροπή και είναι κοντά στην πρόκριση μετά το 2-0!

Στην ανδαλουσιανή πόλη, η Αϊντχόφεν πέτυχε μια επική ανατροπή! Οι Ολλανδοί βρέθηκαν πίσω με 2-0 από την Σεβίλλη, αλλά κατάφεραν να κερδίσουν με 3-2 χάρη σε τρία γκολ σε μισή ώρα. Επίσης, η αποβολή του Οκάμπος στο δεύτερο ημίχρονο, ανατράπηκε σε βάρος της Σεβίλης επιτρέποντας στην Αϊντχόφεν να ανατρέψει το αποτέλεσμα και να πλησιάσει στην πρόκριση στον Champions League!

Αντίθετα, η Σεβίλλη ελπίζει ότι η Λανς δεν θα κερδίσει την Άρσεναλ στο αποψινό ματς, ώστε να έχει ευκαιρία για πρόκριση στο Europa League στην τελευταία αγωνιστική!

Στον αγωνιστικό χώρο, ο Σέρχιο Ράμος πέτυχε το πρώτο του γκολ μετά από 18,5 χρόνια με τη φανέλα της Σεβίλλης. Όμως, αμυντικές αδυναμίες τιμωρήθηκαν σκληρά, επιτρέποντας στην Αϊντχόφεν να κερδίσει το παιχνίδι.

Σεβίλλη-Αϊντχόφεν 2-3

Η Σεβίλλη προηγήθηκε στο παιχνίδι, με τον Σέρχιο Ράμος να ανοίγει το σκορ στο 24ο λεπτό. Αυτό ήταν το πρώτο γκολ του Ισπανού μετά την επιστροφή του και το 10.000ο γκολ στην ιστορία του Champions League. Παράλληλα, ο Ράμος ισοφάρισε το ρεκόρ των Ρομπέρτο Κάρλος και Πικέ στους αμυντικούς με τα περισσότερα γκολ στο Champions League!