Έρικ Τεν Χαγκ, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ υποχρεώνεται σε ακόμη μία ήττα στο «Ολντ Τράφορντ», τελευταία στον όμιλο! (βίντεο)

Θα μπορούσαμε να το φανταστούμε; Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ γνώρισε μία ακόμη ήττα στην έδρα της, καθώς η Κρίσταλ Πάλας κατέκτησε το «Ολντ Τράφορντ» με 3-2 στην αναμέτρηση με τη Γαλατασαράι, για την 2η αγωνιστική του πρώτου ομίλου στο Champions League

Αξίζει να σημειωθεί ότι η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ προηγήθηκε σε δύο περιπτώσεις. Ο Χόιλουντ άνοιξε το σκορ στο 17ο λεπτό και έγινε ο δεύτερος πιο νεαρός ποδοσφαιριστής που σκοράρει σε δύο πρώτα ματς στο Champions League με μια αγγλική ομάδα, μετά τον Έρλινγκ Χάαλαντ.

Ωστόσο, ο Ζαχά ισοφάρισε γρήγορα στο 1-1, εκμεταλλευόμενος το τραγικό μαρκάρισμα του Νταλότ. Στο 67ο λεπτό, ο Χόιλουντ έδωσε ξανά προβάδισμα στη Γιουνάιτεντ μετά από ακύρωση γκολ ως οφσάιντ. Όλοι πίστευαν ότι η ομάδα θα πανηγυρίσει την πρώτη της νίκη στο φετινό Champions League.

Όμως, υπήρχε ακόμη ελπίδα. Ο Ακτούρκογλου ισοφάρισε στο 71ο λεπτό, μετά από μία επίθεση από τα πλάγια. Στο 78ο λεπτό, ο Μάουρο Ικάρντι αστόχησε από το πέναλτι και ο Κασεμίρο αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα.

Αυτό που δεν κατάφερε ο Αργεντινός επιθετικός σε εκείνη τη φάση, το επέτυχε τρία λεπτά νωρίτερα. Μία τραγική αμυντική απόδοση από τους γηπεδούχους οδήγησε σε ένα φανταστικό γκολ του Ικάρντι και η ήττα για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ είναι γεγονός, βρίσκοντας την ομάδα στην τελευταία θέση του ομίλου!