Εντυπωσιακή νίκη του Ολυμπιακού με 3-0 σετ επί του ΠΑΟΚ στην πρεμιέρα της Volley League γυναικών

Στην πρεμιέρα της Volley League γυναικών, ο Ολυμπιακός έκανε μια εντυπωσιακή εμφάνιση, κερδίζοντας με 3-0 σετ τον ΠΑΟΚ στο Ρέντη. Οι παίκτριες των “ερυθρόλευκων” ήταν απολύτως κυρίαρχες στο ματς και επικράτησαν με σκορ 25-19, 25-12 και 25-14. Εξίσου εύκολη ήταν η νίκη της ΑΕΚ με 3-0 σετ επί της Λαμίας.

Στο πρώτο σετ, ο ΠΑΟΚ ξεκίνησε δυνατά, προηγούμενος με 4-1. Ωστόσο, ο Ολυμπιακός ισοφάρισε σε 7-7 και από εκείνο το σημείο πήρε το προβάδισμα με την Λαμπρούση. Παρά τον αγώνα “πόντο-πόντο”, οι γηπεδούχες κατάφεραν να προηγηθούν με 16-14 και να κατακτήσουν το σετ με 25-19.

Στο δεύτερο σετ, ο ΠΑΟΚ δεν μπόρεσε να ανταποκριθεί στην δυναμική του Ολυμπιακού, με αποτέλεσμα οι “ερυθρόλευκες” να κυριαρχήσουν και να κερδίσουν με εντυπωσιακό 15-5 το σετ, τελειώνοντας με 25-12.

Το τρίτο σετ ακολούθησε το ίδιο μοτίβο, με τον Ολυμπιακό να παίρνει μια μεγάλη διαφορά και να κλείνει τον αγώνα με μεγάλη άνεση.