Χάλκινο μετάλλιο για τον Χρήστου στο Παγκόσμιο της Αθήνας

Ο Απόστολος Χρήστου κατάφερε να κερδίσει μία σημαντική διάκριση στον αθλητισμό! Ο Έλληνας πρωταθλητής κατέλαβε την τρίτη θέση στο αγώνισμα των 100 μέτρων ύπτιο στο Παγκόσμιο Κύπελλο κολύμβησης που διεξήχθη στην Αθήνα. Αν και δυστυχώς έχασε λίγο από τη δεύτερη θέση που κατέλαβε ο Νοτιοαφρικανός Πίτερ Κέτζε, το χάλκινο μετάλλιο αποτελεί μια αξιόλογη επίτευξη για εκείνον. Ο Τόμας Τσέκον από την Ιταλία τερμάτισε πρώτος με εντυπωσιακό χρόνο 52.73, ενώ ο Χρήστου τερμάτισε στη δεύτερη θέση με χρόνο 53.61 και ο Κέτζε πήρε τη δεύτερη θέση με χρόνο 53.49 αποσπώντας το ασημένιο μετάλλιο.

Ο Χρήστου θα συνεχίσει τις αγωνιστικές του υποχρεώσεις την επόμενη εβδομάδα στον τρίτο και τελευταίο σταθμό της σειράς, που θα πραγματοποιηθεί στην Βουδαπέστη.