Μπράγκα: Οι παίκτες επικρατούν με σκορ 4-1 επί της Μποαβίστα

Η ομάδα της Μπράγκα επικράτησε με εμφατικό σκορ 4-1 κόντρα στην Μποαβίστα! Με αυτή τη νίκη, η ομάδα του Αρτούρ Ζόρζε επέστρεψε στις νίκες και μείωσε τη διαφορά της από την τετράδα σε τρεις βαθμούς.

Ο Ρικάρντο Όρτα σκόραρε δύο φορές και κέρδισε ένα πέναλτι, ενώ ο Αλ Μουσράτι επέστρεψε επιτέλους στην αγωνιστική δράση και σκόραρε ένα γκολ.

Ο Όρτα άνοιξε το σκορ στο 19′ λεπτό με ασίστ του Γκόμες, αλλά ο Μοράις ισοφάρισε στο 26′ για την Μποαβίστα. Η Μπράγκα πήγε ξανά μπροστά στο σκορ λίγο αργότερα, όταν ο Μπανζά σκόραρε, και οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με το σκορ 2-1 υπέρ της Μπράγκας.

Στο 54′ λεπτό, ο Αλ Μουσράτι ευστόχησε σε ένα πέναλτι, δίνοντας στην ομάδα του το 3-1, ενώ τον τελικό αριθμό του σκορ τον διαμόρφωσε ο Όρτα στο 57′ λεπτό.

Αυτά είναι τα αποτελέσματα της 6ης αγωνιστικής:

• Φαμαλικάο-Αρούκα 1-0 (28′ Οτάβιο)
  • Εστορίλ-Βιζέλα 2-2 (53′ Γκιτάνε, 67′ Βιδάλ – 62′ Εσέντε, 90+11′ Σεν Λούις)
  • Μορεϊρένσε-Φαρένσε 1-0 (17′ Άλαν)
  • Κάζα Πία-Γκιμαράες 0-0
  • Πόρτο-Ζιλ Βισέντε 2-1 (9′ Χάιμε, 90+1′ Εουστάκιο – 37′ Ντεπού)
  • Τσάβες-Εστρέλα ντα Αμαντόρα 2-2 (85′ Ερνάντες, 90+4′ Πίνιο – 45’+1′ Κορδέιρο, 70′ Ζαμπά)
  • Πορτιμονένσε-Μπενφίκα 1-3 (56′ Βαρέλα – 5′ Μπα, 17′ Μούσα, 66′ Νέρες)
  • Μπράγκα-Μποαβίστα 4-1 (19′, 57′ Όρτα, 37′ Μπανζά, 54′ Αλ-Μουσράτι – 26′ Μοράις)
  • Σπόρτινγκ-Ρίο Άβε (22:15)