Αρχικά πανηγύρισε, στη συνέχεια θυμήθηκε ότι παίζει απέναντι στη Μπράιτον: Τι συνέβη με τον Κόλγουιλ; (βίντεο)

Ένα εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο διεξάγεται στο “Άνφιλντ” ανάμεσα στη Λίβερπουλ και τη Φούλαμ, αλλά επίσης η αναμέτρηση της Τσέλσι με την Μπράιτον είναι εξίσου ενδιαφέρουσα.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 2-0, με τον Κόλγουιλ να αυξάνει το προβάδισμα και παρότι οι “γλάροι” μείωσαν στο 38′, πλέον παίζουν με έναν παίκτη λιγότερο λόγω της αποβολής του Γκάλαχερ, τονίζεται το μοναδικό παιχνίδι του νεαρού στόπερ.

Στο 21ο λεπτό, ο Κόλγουιλ εκμεταλλεύτηκε μια κατάθεση και σημείωσε γκολ εναντίον της πρώην ομάδας του. Ένα φιλικό πανηγύρισμα άρχισε, αλλά σύντομα θυμήθηκε ότι η Μπράιτον τον έβαλε στη δημοσιότητα και του προσέφερε μακροχρόνιο συμβόλαιο με την Τσέλσι. Δείτε πώς άλλαξε ξαφνικά η στάση του… Είναι εντυπωσιακό!