Αντίστροφη μέτρηση για τη Γουέστ Χαμ! Συνεχίζει να εντυπωσιάζει και να κερδίζει ματς στην Premier League!

Μετά τη νίκη της επί της Τσέλσι και της Μπράιτον, η Γουέστ Χαμ παρέταξε και το νέο θύμα της, τη Λούτον. Η ομάδα του Λονδίνου επικράτησε με σκορ 2-1 στο πρώτο παιχνίδι στο νέο γήπεδο της Λούτον, στην Premier League.

Η Λούτον προσπάθησε και δεν έλειψαν οι ευκαιρίες, αλλά δυστυχώς δεν ήταν αποτελεσματική μπροστά στα δίχτυα της Γουέστ Χαμ. Από την άλλη, η ομάδα του Ντέιβιντ Μόγιες εκμεταλλεύτηκε την επιθετική της υπεροχή και πήρε τη νίκη.

Ο πρώτος σκόρερ για τη Γουέστ Χαμ ήταν ο Μπόουεν, που έκανε το 1-0 στο 37ο λεπτό και έγραψε ιστορία για την ομάδα, γίνοντας ο πρώτος ποδοσφαιριστής μετά το 1930 που σκοράρει σε τρία διαδοχικά εκτός έδρας ματς.

Ακολούθησε το ακυρωθέν γκολ του Έμερσον με την έναρξη του δευτέρου μέρους. Ωστόσο, η Γουέστ Χαμ δεν έκατσε και περίμενε, αφού στο 85ο λεπτό, ο Ζούμα με μία εξαιρετική κεφαλιά έκανε το 2-0 για την ομάδα του. Η Λούτον μείωσε στο 92ο λεπτό με τον Άντερσεν, αλλά ήταν αργά για να αλλάξει το αποτέλεσμα.

Με αυτή τη νίκη, η Γουέστ Χαμ βρίσκεται στην κορυφή της βαθμολογίας της Premier League, έχοντας κερδίσει τρεις συνεχόμενες αναμετρήσεις στο πρωτάθλημα. Ποιος μπορεί να τους σταματήσει;