Αγωνίστηκε αλλά κέρδισε με ανατροπή η Αραράτ πριν τη ρεβάνς με τον Άρη

Αγωνίστηκε, αλλά έκανε θριαμβευτική έναρξη του πρωταθλήματος Αρμενίας η Αραράτ, λίγες μέρες πριν φτάσει στη Θεσσαλονίκη για τη δεύτερη αναμέτρησή της με τον Άρη, για τον 2ο προκριματικό γύρο του Conference League!

Παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ στον τόπο διεξαγωγής της Αραράτ Γιερεβάν, κατάφερε να ανατρέψει την κατάσταση με τρία γκολ στο τελευταίο μισάωρο του αγώνα και τελικά νίκησε με 3-1.

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο και προηγήθηκαν με ένα γκολ του Ζιντετσούκου στο 19′, ενώ είχαν και μερικές ευκαιρίες για να αυξήσουν το προβάδισμά τους. Η Αραράτ βελτίωσε την εμφάνισή της στο δεύτερο μέρος και ισοφάρισε με τον Γκμπομάντου στο 65′, πριν κάνει την ολική ανατροπή με δύο γκολ του Γιένε στο 82′ και στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων.