Α1 Πόλο Ανδρών: Ο Ολυμπιακός κερδίζει τη Βουλιαγμένη με 10-7

Ο Ολυμπιακός αντιμετώπισε αντίσταση από τη Βουλιαγμένη στο πρώτο ημίχρονο, αλλά κατάφερε να κερδίσει με 10-7 στον αγώνα που διεξήχθη στο κολυμβητήριο του Λαιμού για τη 4η αγωνιστική της Β΄ φάσης της Α1 υδατοσφαίρισης των ανδρών.

Με μια ισχυρή άμυνα, ο Ολυμπιακός δυσκολεύτηκε αρχικά από το ΝΟΒ και το ματς ήταν ισορροπημένο μέχρι τα πρώτα λεπτά του τρίτου 8λεπτου, με το σκορ να είναι 5-5. Στη συνέχεια, οι “ερυθρόλευκοι” εκμεταλλεύτηκαν την επιπλέον εμπειρία τους και τις πολλαπλές λύσεις που διέθεταν, καταφέρνοντας να ανέβουν στο σκορ 9-6 και τελικά να κερδίσουν 10-7. Έτσι, η ομάδα από τον Πειραιά διατήρησε το αήττητο σερί της στο πρωτάθλημα φέτος και πρακτικά εξασφάλισε την πρώτη θέση στο Γκρουπ 1, με τη Βουλιαγμένη να παραμένει υποψήφια για τη δεύτερη θέση.