Στους «8» του CEV Cup ο Μίλωνας

Η ομάδα βόλεϊ ανδρών του Μίλωνα πανηγυρίζει καθώς προκρίθηκε για πρώτη φορά στους «8» του CEV Cup. Παρότι ηττήθηκαν 3-2 από τη Ντούρεν στη Νέα Σμύρνη, πήραν το «εισιτήριο» για τους προημιτελικούς, χάρη στη νίκη τους 3-1 στον πρώτο αγώνα, επί γερμανικού εδάφους. Το καθοριστικό σετ ήταν το 3ο στο οποίο ο Μίλωνας προηγήθηκε 21-16, αλλά οι Γερμανοί επέστρεψαν και η ομάδα πήρε το σετ-πρόκριση με 26-24. Οι διαιτητές του αγώνα ήταν ο Σκίν Γενέρ (Τουρκία) και ο Λιούμπομιρ Σιράκοφ (Βουλγαρία). Τα σετ έληξαν με σκορ 25-20, 23-25, 26-24, 16-25, 13-15 (σε 127′). Οι συνθέσεις των δύο ομάδων ήταν οι εξής:

ΜΙΛΩΝ (Σάκης Ψάρρας): Χαραλαμπίδης 4, Μπάσης 9, Γιορντάνοφ 16, Μολίνα 10, Πολουγιάν 9, Χερ 3, Χανδρινός, Σουσούνης, Θεοδόσης 1, Μαντελίδης, Σουσουρίδης 2, Κουβαράς 1, Νανόπουλος 8, Κοντοστάθης 3.
ΝΤΟΥΡΕΝ (Μάτι Αλάταλο): Βαν Ντε Εντ 1, Κωτσάκης 11, Ερνάστοβιτς 4, Αντρέι 7, Γκέβερτ 9, Μέγιερ, Νόσε, Μούχλιας 13, Σπούλακ 6, Γκάβλας 4, Κόρενμπλεκ 5, Μπέρνσμαν 2.