Πού να παρακολουθήσετε το ματς του Στέφανου Τσιτσιπά έναντι του Ρούνε στο ATP Finals

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς υπέστη ήττα από τον Γιανίκ Σίνερ στο ATP Finals του Τορίνο και σήμερα (14/11, στις 15:30, στο Cosmote Sport 6), θα αντιμετωπίσει τον Χόλγκερ Ρούνε, προσπαθώντας να εξασφαλίσει τη νίκη που θα τον κρατήσει στο παιχνίδι για την πρόκριση στα ημιτελικά του τουρνουά.

Ο Έλληνας τενίστας έχασε τον πρώτο αγώνα του με 2-0 σετ, ενώ ο Ρούνε, έχασε τον αγώνα του με 2-1 σετ από τον Νόβακ Τζόκοβιτς.

Ο μοναδικός στόχος του Στέφανου είναι να κερδίσει τον 20χρονο Δανό προκειμένου να έχει ελπίδες για πρόκριση στον επόμενο αγώνα με τον Τζόκοβιτς.

Ο Στέφανος (νούμερο 6 της κατάταξης) έχει δύσκολη αποστολή κόντρα στον Τζόκοβιτς και σκοπός του είναι η νίκη εναντίον του Ρούνε για να βρίσκεται σε καλύτερη θέση στη βαθμολογία του ομίλου.

Στις δύο αναμετρήσεις τους στο παρελθόν, ο Ρούνε αναδείχθηκε νικητής, με την τελευταία τους νίκη να προέρχεται από τον τελικό του τουρνουά της Στοκχόλμης το 2022.