Παναθηναϊκός επικράτησε 3-2 επί του Ολυμπιακού στο tie break

Ο Παναθηναϊκός εξακολουθεί να είναι ζωντανός στο πρωτάθλημα, καθώς κέρδισε τον Ολυμπιακό με 3-2 σετ σε ένα εντυπωσιακό παιχνίδι εντός έδρας. Με αυτήν τη νίκη, μειώνει τη σειρά των τελικών σε 2-1. Οι Ερυθρόλευκοι έχουν την ευκαιρία να κατακτήσουν τον τίτλο στον επόμενο αγώνα στο “Μ. Μερκούρη”.

Οι Πράσινοι προηγήθηκαν στο ματς, αλλά ο Ολυμπιακός ανατράπηκε και προηγήθηκε στο σκορ. Όμως, ο Παναθηναϊκός αντέδρασε και κατάφερε να κερδίσει τον αγώνα με σκορ 3-2, μειώνοντας τη διαφορά.

Στον πρώτο σετ, ο Παναθηναϊκός είχε το προβάδισμα και κέρδισε με 25-15. Στον δεύτερο, ο Ολυμπιακός ανέτρεψε την κατάσταση και κέρδισε με 25-21. Ο τρίτος σετ ήταν αμφίρροπος, με τον Ολυμπιακό να κερδίζει με 25-20. Ο Παναθηναϊκός αντέδρασε και κέρδισε τον τέταρτο σετ με 25-20, φτάνοντας στο tie break.