Μίλωνας – Ολυμπιακός 3-0: Έφερε τη σειρά στα ίσια

Η ομάδα βόλεϊ ανδρών του Ολυμπιακού υπέστη ήττα 3-0 σετ από τον Μίλωνα, στον δεύτερο ημιτελικό των πλέι οφ της Volley League. Μετά τη νίκη στον πρώτο αγώνα, ο Ολυμπιακός δεν κατάφερε να επαναλάβει την επιτυχία του στον δεύτερο αγώνα και ισοφαρίστηκε στη σειρά. Η τρίτη αναμέτρηση θα διεξαχθεί την Καθαρά Δευτέρα στο κλειστό γυμναστήριο του Ρέντη.

Ο Ολυμπιακός άρχισε δυναμικά τον αγώνα, αλλά ο Μίλωνας κατάφερε να ανατρέψει το προβάδισμα και να κερδίσει τα τρία σετ, κατακτώντας τη νίκη με 3-0 σετ. Με τόσο τον Ολυμπιακό όσο και τον Μίλωνα να παρουσιάζουν καλές επιδόσεις στο γήπεδο, ο αγώνας ήταν αρκετά μάχιμος και αμφίρροπος.

Οι πόντοι του Μίλωνα προήλθαν από 14 άσους, 36 επιθέσεις, 5 μπλοκ και 20 λάθη αντιπάλων, ενώ ο Ολυμπιακός σημείωσε 5 άσους, 35 επιθέσεις, 2 μπλοκ και 23 λάθη αντιπάλων. Οι κορυφαίοι παίκτες των δύο ομάδων ήταν ο Στερν και ο Μπάσης αντίστοιχα.

Συνοπτικά, ο Μίλωνας επικράτησε με 3-0 σετ και ισοφάρισε τη σειρά ανάμεσα στον Μίλωνα και τον Ολυμπιακό.