Η Σάκκαρη περνάει εύκολα και συνεχίζει στη Ρώμη

Η Μαρία Σάκκαρη συνεχίζει την πορεία της στο διεθνές τουρνουά στη Ρώμη. Στον αγώνα της πρεμιέρας, νίκησε εύκολα τη Γαλλίδα Μπάρμπαρα Γκράτσεβα με 2-0 σετ (6-2, 6-2).

Η Ελληνίδα τενίστρια, που βρίσκεται στην 8η θέση στην παγκόσμια κατάταξη, κυριάρχησε στον πρώτο σετ και με δύο breaks, δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στην αντίπαλό της. Κατόρθωσε να κερδίσει το σετ μετά από 36 λεπτά παιχνιδιού.

Συνεχίζοντας το ρυθμό από το πρώτο σετ, η Σάκκαρη παρουσίασε εξαιρετική απόδοση και στο δεύτερο σετ. «Έκλεψε» νωρίς το σερβίς της αντιπάλου της και προηγήθηκε 2-1, ενώ με ένα ακόμα break αύξησε σε 4-1 το προβάδισμά της. Διατήρησε το πλεονέκτημα μέχρι το τέλος του αγώνα, κερδίζοντας τον με 2-0 σετ μετά από 47 λεπτά.