Η Νοβάρα κερδίζει τον Ολυμπιακό με 3-0: Υποκλίθηκε στην ανωτερότητά της

Ο Ολυμπιακός έχασε από τη Νοβάρα με 3-0, παρόλο που πάλεψε σκληρά στο τελευταίο μέρος του αγώνα. Αυτό το αποτέλεσμα της έδωσε την πρόκριση στα προημιτελικά του CEV Challenge Cup για τις γυναίκες.

Η ομάδα από την Ιταλία κέρδισε το δεύτερο παιχνίδι της, κερδίζοντας 3-2 στην Αθήνα και περνώντας στα προημιτελικά του τουρνουά.

Το ξεκίνημα δεν ήταν καλό για τις “Ερυθρόλευκες”, με τις Ιταλίδες να φεύγουν μπροστά στο σκορ με 6-0 και να κερδίζουν το πρώτο σετ με 25-13, με μεγάλη διαφορά στο τέλος του.

Στο δεύτερο σετ, οι παίκτριες του Ολυμπιακού ήταν ανταγωνιστικές, αλλά στο τέλος οι αντίπαλοι κέρδισαν με 25-19.

Στο τρίτο σετ, η ομάδα του Ολυμπιακού παίξανε καλά, παίρνοντας προβάδισμα 5-1 και φτάνοντας στο 12-17. Αν και έκαναν μια καλή προσπάθεια, οι Ιταλίδες κέρδισαν με 29-27, κερδίζοντας το ματς με 3-0.

Με αυτή τη νίκη περνούν στα προημιτελικά του CEV Challenge Cup, ενώ ο Ολυμπιακός αποκλείστηκε από την ευρωπαϊκή διοργάνωση.

Αποτελέσματα σετ: 25-13, 25-19, 29-27