Η ΑΕΚ ηττήθηκε με 31-25 από την Χάνοβερ Μπούργκντορφ στη Γερμανία

Παρά τη μεγάλη προσπάθειά της, η ΑΕΚ δεν κατάφερε να κερδίσει την πολύ δυνατή ομάδα της Χάνοβερ Μπούργκντορφ. Παρά τις προσπάθειές της, η ΑΕΚ ηττήθηκε με σκορ 31-25 στην 3η αγωνιστική του 2ου Ομίλου του European League στη Γερμανία.

Η ομάδα του Ντράγκαν Τζούκιτς κατάφερε να παραμείνει στο ματς για 40 λεπτά, ακόμη και με προβάδισμα 4 γκολ μπροστά (7-11). Ωστόσο, στο δεύτερο ημίχρονο, η ομάδα δεν κατάφερε να διατηρήσει το προβάδισμα της λόγω των κενών στην άμυνά της που επέτρεψαν στους Γερμανούς να πάρουν το προβάδισμα και να κερδίσουν.

Σύνοψη του αγώνα: Αννόβερο (Κρίστιαν Πρόκοπ): Βούγιοβιτς 3, Ούστσινς 3, Γκάντε, Σταίνχαουσερ, Κουένστεντ, Μιτσάλτσικ, Κούλες 5, Στρμλγιαν 1, Έντβαρντσον 3,Γκερμπλ 2, Χάννε, Μπρόζοβιτς 3, Φίσερ 7, Φάιζε 3, Αουάρ, Μπούσνερ 1.

ΑΕΚ (Ντράγκαν Τζούκιτς): Μάτσκεβιτς, Αραμπατζής 2, Ζάμπιτς, Κρητικός 1, Γιόνσον, Μαντάλινιτς 6, Μάλλιος 1, Ηλιόπουλος, Παπαδιονυσίου 1, Λιάπης 2, Μαρτίνοβιτς 4, Άρσιτς, Σόκολιτς, Λέμος 4, Κεδέρης 4.