ΑΕΚ – Διομήδης Άργους 30-24: Νίκη στο… ρελαντί για την Ένωση

Η ΑΕΚ επικράτησε με 30-24 του Διομήδη Άργους στην 13η αγωνιστική της Handball Premier. Παρά την αρχική δυσκολία, η αντίπαλη ομάδα κατάφερε να επιβάλει το ρυθμό της στο πρώτο μισάωρο, αλλά στη συνέχεια η ΑΕΚ ανέκτησε τον έλεγχο του αγώνα.

Οι δύο ομάδες κράτησαν ισορροπημένο σκορ μέχρι το 20ο λεπτό (8-8) με την ΑΕΚ να αποκτά προβάδισμα στο ημίχρονο (14-9). Στο δεύτερο μισάωρο, η ΑΕΚ διατήρησε τον ρυθμό της και διατήρησε το προβάδισμα, κερδίζοντας τον αγώνα με 30-24.

Οι παίκτες που ξεχώρισαν ήταν οι Μαντάλινιτς με 8 γκολ για την ΑΕΚ και ο Τσακουρίδης με 6 για τον Διομήδη.

Δείτε παρακάτω τη λίστα με τα γκολ ανά πεντάλεπτο:

3-2, 5-6, 7-7, 10-8, 12-8, 14-9 (Ημ.), 17-11, 19-12, 22-16, 25-18, 26-21, 30-24.

ΑΕΚ (Φρεντερίκ Μπουζόν): Αραμπατζής 2, Τικ 1, Κρητικός 2, Γιόνσον, Μαντάλινιτς 8, Μάλλιος, Τέπερ, Ηλιόπουλος, Τόμε 3, Παπαδιονυσίου 1, Λιάπης 2, Άρσιτς, Σόκολιτς 2, Μίλερ 7, Λέμος, Κεδέρης 2.

Διομήδης Άργους (Γιώργος Ζαραβίνας): Κωστούλας, Αναστασίου 1, Τσάκαλος, Τσέλιος 2, Τερλέτσκι, Τσακουρίδης 6, Ασβεστάς 1, Μπάγιος 1, Κωστακιδης 3, Μάνθος 1, Μπεκιάρης, Ορφανός, Νικοληνταής, Σαλέμ 6, Στεφανίτσης 3.