Το 1ο Fair Play Cup της Ακαδημίας της ΑΕΚ ολοκληρώθηκε! Ένα τουρνουά γεμάτο δράση και αθλητισμός!

Η ΑΕΚ ανακοίνωσε τη λήξη του 1ου Fair Play Cup, που διοργανώθηκε στα Σπάτα. Το τουρνουά ολοκληρώθηκε με επιτυχία σήμερα, και συμμετείχε ακόμη και ο νέος ιδιοκτήτης της ΠΑΕ, Μάριος Ηλιόπουλος.

Στην επίσημη ανακοίνωση αναφέρεται ότι: «Ολοκληρώθηκε σήμερα το 1ο Fair Play Cup, το οποίο διεξήχθη στο προπονητικό κέντρο των Σπάτων από τις 15 έως τις 17 Ιουνίου. Η Ακαδημία της ΠΑΕ ΑΕΚ διοργάνωσε το πρωτότυπο αυτό τουρνουά για πρώτη φορά φέτος, με συμμετοχή ομάδων από όλη την Ελλάδα στις κατηγορίες Κ12 και Κ14. Η εκδήλωση ήταν επιτυχημένη τόσο αγωνιστικά όσο και οργανωτικά, με τις άριστες εγκαταστάσεις των Σπάτων να συμβάλλουν στο να γίνει αυτό το γεγονός αξέχαστο. Η άψογη οργάνωση από την Ακαδημία της ΑΕΚ ήταν κομβικός παράγοντας για την επιτυχία του τουρνουά. Στο τριήμερο αυτό, το προσωπικό εργάστηκε με αφοσίωση για να διασφαλίσει τη ροή των εκδηλώσεων».

Μετά τον ολοκληρωτικό αθλητισμό, ακολούθησαν οι τελικοί με τις ομάδες να δίνουν όλα στο γήπεδο. Οι Tigers κατέκτησαν την πρώτη θέση στην κατηγορία Κ12, ενώ ο Atlas FC αναδείχτηκε νικητής στην Κ14. Η απονομή είχε πανηγυρική ατμόσφαιρα, με γονείς και παιδιά να εκφράζουν τον ενθουσιασμό τους για τη μοναδική αυτή εμπειρία. Ένα τριήμερο γεμάτο αθλητισμό και χαρές που αφήνει τις καλύτερες εντυπώσεις!