Τεράστια ανατροπή στο Περιστέρι και μάχη για την παραμονή για την Κηφισιά!

Σκέψεις του προπονητή:

Ο Σάσα Ίλιτς επέλεξε τον Ατρόμητο με σύστημα 4-2-3-1. Με τον Μαρκετζάνι στα δοκάρια, η άμυνα είχε τους Τριμμάτη, Ασεβέδο, Τζαβέλλα και Αθανασίου. Στο κέντρο βρέθηκαν οι Έντερ και Κούντε, με την μεσοεπιθετική τριάδα να απαρτίζεται από Βαλένσια, Καμαρά και Βρακά, πίσω από τον επιθετικό Αντζιέλσκι.

Από την άλλη, ο Κώστας Μπράτσος επέλεξε το 4-2-3-1 για την Κηφισιά, με τον Νικοπολίδη στα δοκάρια να αντικαθιστά τον τραυματία Αναγνωστόπουλο. Η άμυνα απαρτιζόταν από τους Τσανάντζια, Τσάπαν, Βαφέας και Μιλίτσεβιτς, με τον Σολόα και Σναϊντερλάν στο κέντρο. Στις πτέρυγες, οι Κρισιούμα και Μενέντες, με τον Πρίτσα να υποστηρίζει τον φορ, Οζέγκοβιτς.

Το παιχνίδι:

Τα πρώτα λεπτά ήταν μέτρια, με τις ομάδες να διεξάγουν μια ελαφριά αρχική μάχη. Ο Ατρόμητος είχε την κατοχή, ενώ η Κηφισιά περίμενε την ευκαιρία για αντεπίθεση.

Η συνέχεια είχε πολλές μάχες στο κέντρο, με λίγα συναρπαστικά στιγμιότυπα. Το 1-0 για τον Ατρόμητο ήρθε στο 16ο λεπτό, με τον Καμαρά να σκοράρει. Η Κηφισιά αντέδρασε στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Σναϊντερλάν να ισοφαρίζει.