Συναρπαστικός αγώνας χωρίς νικητή, αλλά με τον λαμπερό Αγγελάκη!

Το παιχνίδι ανάμεσα στον Αστέρα Τρίπολης και τον ΟΦΗ ήταν εντυπωσιακό, αν και έληξε ισόπαλο με σκορ 1-1 στην 6η αγωνιστική των playouts της Stoiximan Super League!

Το επίκεντρο όμως του ενδιαφέροντος δεν ήταν μόνο ο αγώνας, αλλά και το ντεμπούτο του 16χρονου ταλαντούχου φορ, Κωνσταντίνου Αγγελάκη, που παίξει στα τελευταία λεπτά του αγώνα και έγινε ο νεότερος ποδοσφαιριστής στην ιστορία της ομάδας που αγωνίζεται στην πρώτη κατηγορία!

Ο Αστέρας αποχαιρέτησε τους φίλους του με μια ισοπαλία στο τελευταίο εντός έδρας ματς της σεζόν, ενώ ο ΟΦΗ συνεχίζει το μίνι πρωτάθλημα χωρίς ήττα!

Στη συνέχεια, ο Ατρόμητος αντιμετωπίζει τον Παναιτωλικό σε αγώνα στο Περιστέρι, ενώ οι Κρητικοί φιλοξενούν τον Παναιτωλικό!

Τα δρώμενα στο γήπεδο

Ο Ράσταβατς επέλεξε σχήμα 4-2-3-1 για τον Αστέρα, με τον Τσιφτσή στην εστία και την άμυνα να αποτελείται από τους Λύρατζη, Καστάνιο, Γκρόζντανιτς, και Χουχούμη στην τετράδα. Στο κέντρο ήταν οι Γιαμπλόνσκι, Αλάγκμπε, με τους Ζουγλής, Παλάσιος, και Ρεγκίς στη μεσοεπιθετική τριάδα και τον Μιριτέλο στην κορυφή της επίθεσης.

Ο Δέλλας παράταξε τον ΟΦΗ με σχήμα 4-4-2, με τον Χριστογεώργο στο τέρμα και τους Λαμπρόπουλο, Λουκάο, Βούρο, και Τοράρινσον στην άμυνα. Στο κέντρο ήταν οι Μεγιάδο, Τοράλ με τους Ριέρα και Μπάκιτς στα πλάγια, ενώ στην επίθεση βρέθηκαν οι Μπάκου και Ισέκα.

4251374 215514

Τα σημαντικά στιγμιότυπα

Το πρώτο ημίχρονο προσέφερε ρυθμό και αγωνία. Ο ΟΦΗ είχε μια μεγάλη ευκαιρία στο 5’, όταν ο Μπάκου κλώτσησε αλλά η μπάλα δεν βρήκε την εστία. Λίγο αργότερα, ο Αστέρας άνοιξε το σκορ με τον Αλάγκμπε. Στο 53’ ο ΟΦΗ ισοφάρισε με αυτογκόλ του Γκρόζντανιτς. Ο Αστέρας είχε ευκαιρία για δεύτερο γκολ στο 60’, αλλά ο Χριστογεώργος απέκρουσε το σουτ.

4251369 215514

Ο 16χρονος Κωνσταντίνος Αγγελάκης έκανε το ντεμπούτο του στο 80’. Καμία ομάδα δεν κατάφερε να σκοράρει ξανά και το παιχνίδι έληξε ισόπαλο.