Ο Ατρόμητος νίκησε τον ΠΑΣ με γκολ στο τελευταίο λεπτό και τον ρίχνει στη βαθμολογία!

Αδίκως ηττημένος ο ΠΑΣ Γιάννινα, που ηττήθηκε στο Περιστέρι και βρίσκεται πλέον σε δύσκολη θέση! Παρ’ όλη την ανωτερότητά του, δέχθηκε δύο γκολ, ισοφάρισε δύο φορές, αλλά η ήττα ήρθε με γκολ του Βέργου στο 95′, με αποτέλεσμα να χάσει 3-2 από τον Ατρόμητο στην πρεμιέρα των playouts της Stoiximan Super League.

Ο Έντερ στο 37′ και ο Τζαβέλλας στο 61′ άνοιξαν το σκορ για τον Ατρόμητο, ο οποίος φτάνει τους 31 βαθμούς. Ο Παμλίδης και ο Εραμούσπε ανταποκρίθηκαν με γκολ για τον ΠΑΣ, που παραμένει τελευταίος με 18 βαθμούς και πρέπει να αντιμετωπίσει έξι ακόμη «τελικούς» ξεκινώντας από το επόμενο ματς με τον Παναιτωλικό.

Στο μυαλό των προπονητών:

Ο Σάσα Ίλιτς επέλεξε το κλασικό 4-3-1-2 για τον Ατρόμητο, ενώ ο Μιχάλης Γρηγορίου παρέταξε τον ΠΑΣ με το 4-3-3. Το ματς κύλησε σε γρήγορους ρυθμούς, με απρόσμενες στιγμές τόσο για τους φιλοξενούμενους όσο και για τους γηπεδούχους.