Ισόπαλο αποτέλεσμα ανάμεσα σε ΠΑΣ Γιάννινα και Πανσερραϊκό

Ο αγώνας μεταξύ ΠΑΣ Γιάννινα και Πανσερραϊκού, που διεξήχθη στους «Ζωσιμάδες», έληξε ισόπαλος (1-1) σε έναν φιλικό αγώνα.

Και οι δύο ομάδες είχαν μερικές καλές ευκαιρίες να σκοράρουν, αλλά ο Οικονόμου για τον Πανσερραϊκό και οι Καραχάλιος και Ροσέρο για τον ΠΑΣ Γιάννινα δεν ήταν επιτυχημένοι στην τελική προσπάθειά τους.

Τον αγώνα άνοιξε ο Πανσερραϊκός στο 41ο λεπτό, όταν ο Άλεξιτς με ένα ωραίο σουτ κατάφερε να νικήσει τον Κλέιμαν και να βάλει την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0. Ο ΠΑΣ ισοφάρισε στο 61ο λεπτό με τον Κόντε να σκοράρει με μια κοντινή κεφαλιά. Η τελευταία καλή ευκαιρία ανήκε στον Πανσερραϊκό, αλλά ο Αθανασίου απέκρουσε το σουτ του Στίνα και το τελικό σκορ έμεινε στο 1-1.

ΠΑΣ Γιάννινα: Κλέιμαν, Σόρια, Παντελάκης, Μπορταγκαράι, Κιάκος, Καραχάλιος, Τζίνο, Ριένστρα, Παμλίδης, Ροσέρο, Κόντε.

Πανσερραϊκός: Τσοβάν, Δεληγιαννίδης, Πηλέας, Καρασαλίδης, Αυλωνίτης, Θυμιάνης, Οικονόμου, Μούργος, Ντάνκερλουϊ, Σοφιάνος, Άλεξιτς.