Συναρπαστική νίκη των Νάγκετς επί των Λέικερς με buzzer-beater από τον Μάρεϊ (video)

Σε έναν αγώνα play off γεμάτο εντάσεις ανάμεσα στους Νάγκετς και τους Λέικερς, ο Τζαμάλ Μάρεϊ χτύπησε buzzer-beater που χάρισε τη νίκη 101-99 στην ομάδα του Ντένβερ και το 2-0 στη σειρά.

Η αντίσταση των Λέικερς για να κατακτήσουν το γήπεδο των Νάγκετς φαινόταν επιτυχημένη, καθώς βρέθηκαν μπροστά στο σκορ ακόμα και με 30 πόντους, 48-68 στην τρίτη περίοδο.

Ωστόσο, ο Μάρεϊ και ο Γιόκιτς αντέδρασαν διαφορετικά, ενώ ο Πόρτερ ήταν εξίσου σημαντικός.

Ο Μάρεϊ σημείωσε 14 από τους 20 πόντους του στην 4η περίοδο, ενώ ο Γιόκιτς συνέβαλε με 27 πόντους, 20 ριμπάουντ και 10 ασίστ.

Όσον αφορά τον Πόρτερ, είχε 22 πόντους και με ένα τρίποντο ισοφάρισε στο 95-95, ολοκληρώνοντας την επική ανατροπή!

Για τους Λέικερς, ο Άντονι Ντέιβις είχε 32 πόντους και 11 ριμπάουντ, ο ΛεΜπρόν Τζέιμς 26 πόντους, 8 ριμπάουντ και 12 ασίστ, και ο ΝτιΆντζελο Ράσελ 23 πόντους.

Τα δωδεκάλεπτα: 24-28, 44-59, 69-79, 101-99.