Οι Μπακς κερδίζουν τους Μπουλς με 113-97, με 46 πόντους από τον Αντετοκούνμπο

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο εντυπωσίασε στον αγώνα των Μπακς εναντίον των Μπουλς, με 46 πόντους που κατέγραψε, οδηγώντας την ομάδα του σε μια εντυπωσιακή νίκη με 113-97.

Ο Αντετοκούνμπο είχε εξαιρετική επίδοση στον αγώνα με 14/19 δίποντα, 2/3 τρίποντα και 12/16 βολές, καθώς επίσης πήρε 16 ριμπάουντ, μοίρασε 6 ασίστ και είχε 1 κλέψιμο και 1 κόψιμο σε σχεδόν 37 λεπτά συμμετοχής στο παρκέ. Αυτή η εντυπωσιακή απόδοση του Αντετοκούνμπο βοήθησε το Μιλγουόκι να κάνει την τέταρτη σερί νίκη τους και να φτάσουν σε ρεκόρ 40-21, βρίσκοντας τους στην 3η θέση της Ανατολικής Περιφέρειας.

Στο πρώτο ημίχρονο, ο Αντετοκούνμπο είχε ήδη 23 πόντους, ενώ πρόσθεσε άλλους 15 στο τρίτο δωδεκάλεπτο και 8 στο τέταρτο.

Ο Λίλαρντ σημείωσε 16 πόντους για τους Μπακς, ενώ ο Μπέβερλι είχε 14.

Ο προπονητής των Μπακς σχολίασε: “Όλα πάνε θαυμάσια τις τελευταίες μέρες”, προαναγγέλλοντας την επιστροφή του Μίντλετον που λείπει από τις τελευταίες δέκα αναμετρήσεις λόγω τραυματισμού.

Ο Γουάιτ ήταν ο κορυφαίος σκόρερ των Μπουλς με 22 πόντους, ενώ ο Βούτσεβιτς είχε 17 πριν αποβληθεί για σκληρό φάουλ στον Γκριν στην αρχή του τέταρτου δωδεκάλεπτου.

Ο ΝτεΡόζαν σημείωσε 12 πόντους για τους Μπουλς, φτάνοντας τους 23.000 πόντους καριέρας και γίνοντας ο 35ος παίκτης στην ιστορία του ΝΒΑ που επιτυγχάνει αυτό το επίτευγμα.

Η ομάδα των Μπουλς έχει ρεκόρ 28-32 και βρίσκεται στην 9η θέση στην Ανατολή.

Τα δωδεκάλεπτα: 24-33, 44-58, 72-82, 97-113