Οι Λος Άντζελες Λέικερς επικράτησαν των Μάβερικς 127-110 εναντίον του τριπλού Ντόντσιτς

Οι Λος Άντζελες Λέικερς, με κορυφαίο και πάλι τον Άντονι Ντέιβις, πανηγύρισαν μία άνετη νίκη 127-110 επί των Μάβερικς και του τριπλού Ντόντσιτς, ο οποίος προσπάθησε αλλά δεν κατάφερε να οδηγήσει την ομάδα του στη νίκη.

Ο Ντόντσιτς επέστρεψε μετά από τρεις αγώνες απουσίας και παρά το triple double του με 33 πόντους, 13 ριμπάουντ, 10 ασίστ σε 33 λεπτά, δεν κατάφερε να οδηγήσει την ομάδα του στη νίκη.

Από την άλλη, ο Άντονι Ντέιβις πλησίασε σε απόσταση αναπνοής το triple double με 28 πόντους, 12 ριμπάουντ, 9 ασίστ σε 33 λεπτά. Επιπλέον, ο ΛεΜπρόν Τζέιμς σημείωσε 25 πόντους και ο Ντα’ Άντζελο Ράσελ πρόσθεσε 29 πόντους.

Αντίθετα, εκτός από τον Ντόντσιτς, κανένας άλλος παίκτης των Μάβερικς δεν ξεχώρισε, με τον Καϊρί Ίρβινγκ να ολοκληρώνει το ματς με μόλις 12 πόντους και επιδόσεις 4/16 στα σουτ.

Τα δωδεκάλεπτα: 32-26, 55-53, 97-80, 127-110.