Τρίποντο στο φινάλε από την Σερβία, η Αγγλία σε αγωνία: Η Σλοβενία υποκλίθηκε στο τέλος! (βίντεο)

Η Σερβία δε φοβάται κανέναν και παίζει χωρίς πίεση, αποδεικνύοντας το σε κάθε ματς. Συνέβη και στο παιχνίδι με τη Δανία. Το δεν ήταν τυχαίο. Είχε αποτέλεσμα.

Η Σλοβενία προηγήθηκε στο 69ο λεπτό με μια εκπληκτική αντεπίθεση. Κάρνιτσνικ σκόραρε με μπαλιά του Έλσικ και το σκορ έγινε 1-0.

Οι Σέρβοι είχαν ευκαιρίες καθ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα, αλλά δεν κατάφεραν να ισοφαρίσουν μέχρι το 96ο λεπτό. Ο Μίτροβιτς είχε ένα δοκάρι στο 70’, χάνοντας μεγάλη ευκαιρία.

Ωστόσο, στην τελευταία φάση, η Σερβία σκόραρε το πρώτο της γκολ στο φετινό EURO. Ο Γιόβιτς με κεφαλιά από κόρνερ έκανε το 1-1, αφήνοντας όλα ανοιχτά στην ομάδα της Αγγλίας. Η Σερβία με έναν βαθμό, η Σλοβενία με δύο, η Δανία με έναν και η Αγγλία με τρεις, αλλά έχει ένα ματς λιγότερο. Πράγματι, ενδιαφέρον…