Το «ηφαίστειο» του ΟΑΚΑ και ο θρίαμβος: Η παρασκήνια της νίκης του Παναθηναϊκού επί της Βιγιαρεάλ

Ο Παναθηναϊκός ήταν εντυπωσιακός κόντρα στη Βιγιαρεάλ, του οποίου νίκησε με σκορ 2-0 την Πέμπτη βράδυ (21/9) στο κατάμεστο και πράσινο ΟΑΚΑ για την πρώτη αγωνιστική των ομίλων του Europa League.

Η ομάδα του Ιβάν Γιοβάνοβιτς ήταν ανώτερη καθ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα, παίρνοντας την πρώτη της νίκη σε ομίλους ευρωπαϊκής διοργάνωσης από το 2012. Η νίκη ήρθε χάρη στο υπέροχο γκολ του Φώτη Ιωαννίδη στο 38ο λεπτό και στο εκπληκτικό σουτ του Άντραζ Σπόραρ στο 78ο λεπτό, ξεσηκώνοντας τις κερκίδες του Ολυμπιακού Σταδίου.

Η «πράσινη» ΠΑΕ δημοσίευσε την παρασκήνια του αγώνα, δείχνοντας τις αντιδράσεις του πάγκου και των οπαδών, τα δύο γκολ της ομάδας και τους πανηγυρισμούς μετά τη λήξη του αγώνα.