Η Ντινάμο Ζάγκρεμπ περνάει πάνω από την Αστάνα και στρέφει την προσοχή της στην ΑΕΚ

Μετά από μια εντυπωσιακή εμφάνιση, η Ντινάμο Ζάγκρεμπ επικράτησε με 4-0 της Αστάνας και προκρίθηκε στον τρίτο προκριματικό για το Champions League. Οι πρωταθλητές Κροατίας πέτυχαν τρία γκολ μέσα σε επτά λεπτά και θα αντιμετωπίσουν την ΑΕΚ στα πλέι οφ της διοργάνωσης. Ο Ιβάνουσετς ήταν ο άσος της ομάδας με χατ-τρικ, ενώ ο Πέτκοβιτς σκόραρε το πρώτο γκολ.

Η Ντινάμο άνοιξε το σκορ στο 36ο λεπτό με τον Πέτκοβιτς, ενώ το 2-0 ήρθε στο 41ο λεπτό με τον Ιβάνουσετς. Λίγο αργότερα, στο 43ο λεπτό, ο Ιβάνουσετς ξαναχτύπησε και έκανε το 3-0. Το τελευταίο γκολ της Ντινάμο ήρθε στο 56ο λεπτό, όπου ο Ιβάνουσετς ολοκλήρωσε το χατ-τρικ του. Η ομάδα της Αστάνας ποτέ δεν κατάφερε να απειλήσει την αντίπαλη εστία και το τελικό σκορ έμεινε στο 4-0 για την Ντινάμο Ζάγκρεμπ.

Η Ντινάμο Ζάγκρεμπ θα αντιμετωπίσει την ΑΕΚ στα πλέι οφ του Champions League. Με βάση την εμφάνισή της σε αυτόν τον αγώνα, η ομάδα της ΑΕΚ θα έχει δύσκολο έργο. Αν συνεχίσει σε αυτούς τους ρυθμούς, η Ντινάμο θα αποτελέσει σοβαρή απειλή για τους Έλληνες.