Ο ΠΑΟΚ κατέκτησε το Κύπελλο με εντυπωσιακή ανατροπή κόντρα στη Δράμα!

Την Κυριακή (07/04), ο ΠΑΟΚ κατέκτησε το τέταρτο Κύπελλο της ιστορίας του, μετά από έναν εκρηκτικό τελικό εναντίον της ομάδας Bianco Monte Δράμα στο Γυμναστήριο Κανήθου της Χαλκίδας!

Ο ΠΑΟΚ χρειάστηκε να κάνει μια μεγάλη ανατροπή στην τελική φάση κόντρα στην ανταγωνιστική Δράμα, και με ένα πέναλτι από τον Νίκο Κουκμίση μόλις 10 δευτερόλεπτα πριν το τέλος, κατάφερε να κερδίσει τον τελικό του 20ού Final 4 του Κυπέλλου Ελλάδας χάντμπολ με σκορ 21-20!

Το πρώτο ημίχρονο ήταν αρκετά ισορροπημένο, με τις δύο ομάδες να περνούν το ημίχρονο σε απόλυτη ισορροπία με σκορ 9-9.

Η Δράμα ξεκίνησε δυνατά το δεύτερο ημίχρονο, αλλά ο ΠΑΟΚ με την καλή του άμυνα κατάφερε να ανατρέψει το κατάσταση, παίρνοντας τη σπουδαία νίκη με το πέναλτι του MVP και κορυφαίου σκόρερ, Κουκμίση!