Ο Παναθηναϊκός συνεχίζει νικηφόρα το Eurocup Γυναικών με δεύτερη συνεχόμενη νίκη εκτός έδρας!

Ο Παναθηναϊκός συνεχίζει να εντυπωσιάζει! Οι πράσινες κατάφεραν να επικρατήσουν της Σλάβια Μπάνσκα με σκορ 67-63 σε ένα ακόμη εκτός έδρας παιχνίδι, κάνοντας το 2/2 στο Eurocup Γυναικών μετά την προηγούμενη νίκη με τη Μέχελεν. Η ομάδα της Ελένης Καπογιάννη ξεκίνησε εξαιρετικά και έφτασε να έχει διαφορά +16 (20-36) μέχρι το ημίχρονο. Ωστόσο, στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτριες του Παναθηναϊκού έχασαν τη συγκέντρωσή τους και η Σλάβια Μπάνσκα κατάφερε να επανέλθει και να ισοφαρίσει σε 62-62. Ωστόσο, η Άννα-Νίκη Σταμολάμπρου με ένα μεγάλο τρίποντο αποκατέστησε την τάξη και ο Παναθηναϊκός πήρε την σπουδαία νίκη. Κορυφαία παίκτρια του αγώνα ήταν η Τζάζμιν Τζόουνς με 22 πόντους και 7 ριμπάουντ, ενώ η Αντριάνα Τσβίτκοβιτς πρόσθεσε 13 πόντους. Πολύ καλή εμφάνιση είχε επίσης η Άννα-Νίκη Σταμολάμπρου με 8 πόντους, πετυχαίνοντας το κρίσιμο τρίποντο και δύο βολές.

Τα δεκάλεπτα: 13-21, 27-38, 50-52, 63-67

Για περισσότερες λεπτομέρειες και στατιστικά του αγώνα, μπορείτε να επισκεφθείτε τον σύνδεσμο εδώ.