Ο Ολυμπιακός κερδίζει την ΑΕΚ στην παράταση και πλησιάζει στον τίτλο!

Σε ένα ακόμα δυνατό ματς της Handball Premier, ο Ολυμπιακός κατάφερε να κερδίσει την ΑΕΚ με σκορ 24-22 στην παράταση, στο «Γ. Χαλκίδης» της Νίκαιας. Με αυτήν τη νίκη, οι Πειραιώτες προηγούνται 2-1 στη σειρά των τελικών και χρειάζονται ακόμα μία νίκη για να κατακτήσουν τον τίτλο, έχοντας το πλεονέκτημα της έδρας.

Ο τέταρτος τελικός θα διεξαχθεί κεκλεισμένων των θυρών λόγω τιμωρίας της ΑΕΚ από τη ΔΕΑΒ. Το παιχνίδι ήταν ανταγωνιστικό και έντονο, με καμία ομάδα να μην καταφέρνει να προηγηθεί με περισσότερα από δύο γκολ σε ολόκληρο τον αγώνα, μέχρι την παράταση που ο Ολυμπιακός κατάφερε να πάρει το προβάδισμα και να το διατηρήσει.

Ένας ακόμα «παιχνίδι-θρίλερ» που κατέληξε σε μια συναρπαστική εξέλιξη, με τον Ολυμπιακό να εμφανίζεται αποφασισμένος και να κατακτά το δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι.