Ο Έμερι οικοδόμησε ένα αήττητο έδρας φρούριο για την Άστον Βίλα!

Η ομάδα της Άστον Βίλα συνεχίζει να πετυχαίνει γκολ ακόμα και κόντρα στους δυνατούς αντιπάλους, γεγονός που μπορεί να τους βάλει σε δύσκολη θέση σε σχέση με το πως να απαντήσουν σε ερωτήσεις για την απόδοσή τους.

Μέχρι και το τελευταίο λεπτό του αγώνα, η ομάδα του Μπέρμιγχαμ κατάφερε να βρει τον δρόμο προς τα δίχτυα και σκόραρε τρεις φορές σε κάθε ημίχρονο, καταλήγοντας στο εκθαμβωτικό 6-1. Αυτή ήταν η 10η συνεχόμενη νίκη τους σε εντός έδρας αγώνες στο πρωτάθλημα από τον περασμένο Μάρτιο και μετά.

Μόνο η Μάντσεστερ Σίτι έχει καταφέρει να έχει περισσότερες συνεχόμενες επιτυχημένες εμφανίσεις στο δικό της έδρα, κερδίζοντας 13 φορές στη σειρά. Αξιοσημείωτο είναι πως η Άστον Βίλα οργώνει το γήπεδό της και με την εντυπωσιακή εμφάνισή της επαναβεβαιώνει τον χαρακτήρα ενός αήττητου φρουρίου.