Mετέτρεψε σε πάρτι το ντέρμπι της Λεμεσού ο Άρης – Πρώτος και καλύτερος ο ΑΠΟΕΛ

Ο Άρης μετέτρεψε το ντέρμπι της Λεμεσού σε πάρτι, ενώ ο ΑΠΟΕΛ κατέκτησε την κορυφή

Στο ντέρμπι με την ΑΕΛ, ο Άρης πατούσε τον αντίπαλό του από το πρώτο ημίχρονο, κερδίζοντας με 4-0 στην τελευταία αγωνιστική της Α’ φάσης του πρωταθλήματος Cyta και τερματίζοντας στη δεύτερη θέση. Στην κορυφή βρέθηκε ο ΑΠΟΕΛ, παίρνοντας το «διπλό» από την έδρα της Δόξας Κατωκοπιάς (0-1).

Ο Άρης άνοιξε το σκορ στο 1′ λεπτό με τον Κοκόριν και μόλις πέντε λεπτά αργότερα έκανε το 2-0. Στο 9′ ο Καζού έγραψε το 0-3, ενώ ο Γκομίς στο 31′ διαμόρφωσε το τελικό σκορ στο 4-0.

Στην κορυφή ολοκλήρωσε την πρώτη φάση του πρωταθλήματος ο ΑΠΟΕΛ, κερδίζοντας 1-0 στην έδρα της Δόξας Κατωκοπιάς, με γκολ του Κωνσταντίνου στο 62′, αφήνοντας την ομάδα στην τελευταία θέση της βαθμολογίας.