Ισοπαλία για ΑΕ Ζακακίου, Εθνικό Άχνας

Η ΑΕ Ζακακίου και ο Εθνικός Άχνας αγωνίστηκαν ισόπαλοι 1-1 στο πρώτο παιχνίδι της δέκατης αγωνιστικής του κυπριακού πρωταθλήματος. Οι δύο ομάδες απέχουν πλέον 8 και 5 βαθμούς αντίστοιχα από την πρώτη εξάδα της βαθμολογίας.

Ο Κάστρο άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους στο 46′ λεπτό, μετά από ασταθή απόκρουση του τερματοφύλακα Παναγή και τον Ντιγκινί να εκτελεί το πλάγιο πλασέ για το 0-1. Ο Καμπρέρα ισοφάρισε για την ΑΕ Ζακακίου στο 49′ λεπτό με κεφαλιά μετά από σέντρα του Ηλία.

ΑΕΖ: Μπέκερ, Ρουίς, Κ. Αντωνίου, Ντελμίρο, Χρίστου, Χατζηβασίλης, Ρέινολντς, Φράγκος, Κάστρο, Σλόγκαρ, Ντιγκινί

Εθνικός Αχνας: Παναγή, Ακσεντίγεβιτς, Ριστέφσκι, Λίπσκι, Νικολάου, Μπράντονιτς, Ντε Ιριόνδο, Λομοτέι, Ντράζιτς, M. Ηλία, Καμπρέρα