Η Σλοβενία επικράτησε τη Βραζιλία με μαγεία και αύρα Ντόντσιτς προετοιμαζόμενη για το Προολυμπιακό!

Η Σλοβενία είναι έτοιμη για το Προολυμπιακό τουρνουά στο ΣΕΦ! Με τον Λούκα Ντόντσιτς να δείχνει τις δυνατότητές του σε ένα φιλικό ματς και με μία εξαιρετική εμφάνιση στο τέταρτο δεκάλεπτο, η ομάδα του προπονητή Αλεξάντερ Σέκουλιτς κατάφερε να κερδίσει τη Βραζιλία με 86-80 και να προετοιμαστεί για το τουρνουά.

Το παιχνίδι ήταν αρκετά ισορροπημένο για 30 λεπτά, ωστόσο οι Σλοβένοι ανέβασαν την απόδοσή τους στην τέταρτη περίοδο και πήραν το προβάδισμα με +10 (86-76), καθιστώντας σαφές ποια ομάδα ήταν ανώτερη.

Ο Λούκα Ντόντσιτς ήταν ο πρωταγωνιστής με 32 πόντους, 7 ριμπάουντ και 7 ασίστ σε περίπου 32 λεπτά συμμετοχής! Ακόμη, ο Αλεξέι Νίκολιτς πρόσθεσε 14 πόντους, ενώ ο Τζος Νίμπο σημείωσε 10 πόντους.

Από την πλευρά της Βραζιλίας, ξεχώρισε ο Μπρούνο Καμπόκλο με 19 πόντους και 7 ριμπάουντ.

Τα δεκάλεπτα: 12-18, 41-37, 62-61, 86-80