Η Κάντιθ αντιμέτωπη με την Θέλτα του Δουβίκα κατάφερε να ισοφαρίσει

Η αναμέτρηση μεταξύ Κάντιθ και Θέλτα ολοκλήρωσε την 15η αγωνιστική της La Liga με αναπάντεχο αποτέλεσμα. Ο αγώνας έληξε ισόπαλος 1-1.

Η ομάδα των φιλοξενούμενων άνοιξε το σκορ στο 16ο λεπτό με μια κεφαλιά του Ράμος μετά από μια εξαιρετική σέντρα από τον Αλέχο. Ωστόσο, στο 33ο λεπτό, η Κάντιθ έμεινε με δέκα παίκτες λόγω της αποβολής του Τσουστ.

Οφείλεται στον Λάρσεν της Θέλτα η ισοφάριση στο 57’, με τον παίκτη να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα μετά από μια προβολή μετά από γύρισμα του Σάντσεθ. Στο τέλος του αγώνα, o Τάσο Δουβίκα μπήκε ως αλλαγή για την ομάδα του.

Με αυτόν τον αγώνα, η Θέλτα παρέμεινε στην επικίνδυνη ζώνη με εννέα βαθμούς, ενώ η Κάντιθ απομακρύνθηκε οριακά από τη ζώνη του υποβιβασμού.