Η Μπέτις πήρε μια εντυπωσιακή νίκη με τον Γουίλιαν Ζοσέ

Η ομάδα της Μπέτις επέστρεψε στις νίκες μετά από δύσκολο αγώνα, με τον Γουίλιαν Ζοσέ να πρωταγωνιστεί! Σε ένα παιχνίδι για την 4η αγωνιστική της La Liga, η ομάδα της Ανδαλουσίας νίκησε τη Ράγιο Βαγεκάνο με 1-0 στο «Μπενίτο Βιγιαμαρίν». Και οι δύο ομάδες είχαν καλό πρώτο ημίχρονο, αλλά στο δεύτερο μέρος η Μπέτις βελτίωσε αισθητά την απόδοσή της και ο Γουίλιαν Ζοσέ στο 53′ έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του με εκπληκτική εκτέλεση φάουλ. Η Μπέτις μπορούσε να σφραγίσει τη νίκη με το δοκάρι του Μπόρχα Ιγκλέσιας, αλλά δεν απειλήθηκε σοβαρά στα τελευταία λεπτά και τελικά πανηγύρισε τη δεύτερη νίκη της στο πρωτάθλημα.