Η απόλυτη εκρηκτική στιγμή: Η κεφαλιά των 105 εκ. του Ράις για την Άρσεναλ, με μια εκπληκτική περιγραφή! (vid)

Φαίνεται ότι η Άρσεναλ δεν θα καταφέρει να κερδίσει αυτό το παιχνίδι. Ο χρόνος του ματς έχει φτάσει στο 96ο λεπτό και η τελευταία επίθεση ανήκει στους “κανονιέρηδες”. Αρχικά, η Λούτον εκκαθαρίζει το φάουλ του Ζιντσένκο, αλλά η μπάλα παραμένει στα πόδια της ομάδας του Μίκελ Αρτέτα.

Ο Τροσάρ και ο Μαρτίν Έντεγκααρντ ανταλλάσσουν πάσα και ο Νορβηγός επιχειρεί το τελικό σέρβις, με την ελπίδα να ισοφαρίσει σε 3-3. Και ακριβώς αυτό συμβαίνει.

Ο Ντέκλαν Ράις το κάνει ξανά. Και πάλι στις καθυστερήσεις. Όπως και με τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Κάνει μια κεφαλιά… με 105 εκατομμύρια, κερδίζει τον Καμίνσκι και θέτει το τελικό σκορ στο 4-3!