Εξαιρετική προσπάθεια από Σρέντερ και Μπογκντάνοβιτς στο ημίχρονο του μεγάλου τελικού!

Ο τελικός ανάμεσα στην Εθνική Γερμανίας και την Εθνική Σερβίας αποδείχθηκε ανταγωνιστικός και εξαιρετικά διασκεδαστικός, καθώς οι δύο ομάδες έφτασαν στα αποδυτήρια με απόλυτη ισορροπία και το ίδιο σκορ, 47-47!

Οι μεγάλοι πρωταγωνιστές του πρώτου ημιχρόνου δεν ήταν άλλοι από τους Ντένις Σρέντερ και Μπόγκνταν Μπογκντάνοβιτς!

Ο 29χρονος γκαρντ των Τορόντο Ράπτορς, Σρέντερ, ολοκλήρωσε το πρώτο ημίχρονο με 14 πόντους, αποτελώντας έναν από τους κορυφαίους σκόρερ της ομάδας του. Ο Σρέντερ είχε εξαιρετική απόδοση με 5/8 ευστοχία στα σουτ εντός πεδιάς, ενώ παράλληλα συμμετείχε και σε μία ασίστ και ένα ριμπάουντ.

Από την άλλη, ο φόργουορντ των Ατλάντα Χοκς, Μπογκντάνοβιτς, ήταν εξίσου εντυπωσιακός. Μετά από 14,3 λεπτά συμμετοχής, ο Μπογκντάνοβιτς σημείωσε 15 πόντους, με άψογη ευστοχία 3/4 τρίποντα, ενώ παράλληλα συνεισέφερε και με μία ασίστ και ένα ριμπάουντ.