Εντυπωσιακή νίκη της Φέγενορντ απέναντι στον καταθλιπτικό Άγιαξ – Ενθουσίασαν οι οπαδοί της!

Ο Άγιαξ συνεχίζει να έχει δραματικές εμφανίσεις!

Η Φέγενορντ επισκέπτεται τον “Αίαντα” σε ένα από τα μεγαλύτερα ολλανδικά ντέρμπι. Ωστόσο, αυτό που συνέβη στο πρώτο ημίχρονο ήταν περισσότερο από αυτό, καθώς οι φιλοξενούμενοι μετέτρεψαν το παιχνίδι σε… πάρτι, παίρνοντας τεράστιο προβάδισμα 3-0 πριν το ημίχρονο.

Ο πρωταγωνιστής αυτής της πρώτης περιόδου ήταν ο Σαντιάγο Χιμένες, που σκόραρε στο 9′, έβαλε ακόμη ένα γκολ στο 18′ και έκανε την ασίστ για το τρίτο γκολ του Παϊσάο στο 73′.

Ακόμη, μετά το τρίτο γκολ, μερικοί οπαδοί της Άγιαξ μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο, με αποτέλεσμα ο διαιτητής να διακόψει το παιχνίδι και να στείλει τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια. Τελικά, το παιχνίδι συνεχίστηκε, αλλά ο διαιτητής προειδοποίησε ότι θα το διακόψει οριστικά σε περίπτωση νέων επεισοδίων.

Η κρίση στον Άγιαξ συνεχίζεται, ιδίως μετά από έναν αγώνα που προβλεπόταν να κρίνει το μέλλον του Μόρις Στάιν στον πάγκο. Να θυμίσουμε ότι η ολλανδική ομάδα είναι στον ίδιο όμιλο με την ΑΕΚ στο Europa League, και θα αναμετρηθεί με την Ένωση στο επόμενο παιχνίδι, στις 5 Οκτωβρίου.