Ανατροπή για τη Μπάγερν Μονάχου στο Κύπελλο Γερμανίας

Ένα σοκ έζησε η Μπάγερν Μονάχου στο παιχνίδι με τη Σααρμπρίγκεν για το Κύπελλο Γερμανίας. Παρά το γεγονός ότι η Σααρμπρίγκεν ανήκει στην τρίτη κατηγορία του γερμανικού πρωταθλήματος, κατάφερε να κερδίσει τη Μπάγερν με 2-1 και να την αποκλείσει από τη διοργάνωση.

Η Μπάγερν προηγήθηκε με τον Μίλερ στην αρχή του αγώνα και πίστευε ότι θα είχε εύκολο παιχνίδι. Ωστόσο, η Σααρμπρίγκεν ισοφάρισε με τον Σοντχάιμερ πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου και στην παράταση, ο Γκάους πέτυχε το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση.

Άλλα αποτελέσματα από το Κύπελλο Γερμανίας:

Η Άιντραχτ Φρανκφούρτης κέρδισε 2-0 τη Βικτόρια Κολωνίας και προκρίθηκε στους 16. Η Χέρτα Βερολίνου επικράτησε με 3-0 της Μάιντς, ενώ η Νυρεμβέργη κέρδισε 3-2 στα πέναλτι την Χάνσα Ρόστοκ. Πρόκριση εξασφάλισε επίσης η Φράιμπουργκ, η οποία νίκησε τη Ντόρτμουντ 1-0.