Αυτό το πεντάλεπτο ήταν εκπληκτικό! Δύο γκολ, φάσεις, μεγάλες επιδόσεις από την Ισπανία κόντρα στους Κροάτες σε… μόνο 300 δευτερόλεπτα! (βίντεο)

Είστε τυχεροί που παρακολουθείτε την αναμέτρηση Ισπανία – Κροατία; Γιατί αυτά που συμβαίνουν στο γήπεδο είναι εντυπωσιακά. Και για να είμαστε συγκεκριμένοι, αυτά που… συνέβησαν. Πέντε λεπτά αρκούν για να ενσωματώσουν όλη τη συναρπαστική δράση. Και είναι απλά εκπληκτικά!

Τι εννοούμε με αυτό; Η Ισπανία ολοκλήρωσε το πρώτο μισάωρο του αγώνα με την Κροατία με τον καλύτερο τρόπο, με τον Άλβαρο Μοράτα να ανοίγει το σκορ στο 29ο λεπτό.

Συνδύασε τη θέση του, ολοκλήρωσε τη φάση με γοργότητα και έβαλε το 36ο γκολ του σε 74 συμμετοχές με τη φανέλα της εθνικής ομάδας του.

Η εκπληκτική απόδοση συνεχίστηκε με το φοβερό πλασέ του Μοράτα, καθιστώντας το 7ο του γκολ σε Ευρωπαϊκά Πρωταθλήματα, μέσα σε 11 αγώνες.

Στην επόμενη φάση, οι Κροάτες είχαν την ευκαιρία να ισοφαρίσουν, αλλά το σουτ του Κόβασιτς πέρασε έξω.

Λίγο μετά, ο Φαμπιάν Ρουίθ βρήκε το δρόμο προς το γκολ, αυξάνοντας το σκορ σε 2-0 στο 32΄και οι παίκτες της Κροατίας βρέθηκαν σε δύσκολη θέση.

Και το απίθανο ήταν ότι λίγο αργότερα, οι Κροάτες βρέθηκαν ξανά μπροστά στην ευκαιρία να σκοράρουν αλλά απέτυχαν. Το σουτ του Μπρόζοβιτς αποκρούστηκε από τον Σιμόν, με την ομάδα της Κροατίας να μην μπορεί να ανταπεξέλθει και το σκορ να παραμένει 2-0!