ΑΕΚ: Αποχώρησε από την Τρίπολη με μια σπουδαία νίκη στο πρωτάθλημα γυναικών!

Η ΑΕΚ πέτυχε μια σπουδαία νίκη στο πρωτάθλημα γυναικών, καθώς κατάφερε να επικρατήσει με 0-2 στο πρώτο παιχνίδι της ιστορίας της εκτός έδρας εναντίον του Αστέρα Τρίπολης!

Η ομάδα της “Ένωσης” προηγήθηκε στο 40ο λεπτό με το γκολ της Καπνίση από το πέναλτι. Αξίζει να σημειωθεί ότι υπήρξαν διαμαρτυρίες από την αντίπαλη ομάδα για την απόφαση του διαιτητή να υποδείξει φάουλ. Αυτό ήταν το σκορ που πήγαν οι δύο ομάδες στην ανάπαυλα.

Στο 48ο λεπτό, οι “κιτρινόμαυρες” διπλασίασαν τα γκολ με έναν εκπληκτικό σουτ της Κόλλιας από μακρινή απόσταση. Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε σε 2-0. Πρέπει να τονιστεί ότι η αρχηγός της ομάδας φόρεσε το “Μ” στο γκολ της, ως φόρο τιμής στη μνήμη του Μιχάλη Κατσούρη.

Πέραν της ΑΕΚ, αυτό ήταν το πρώτο παιχνίδι στην ιστορία της ποδοσφαιρικής ομάδας γυναικών των Αρκάδων.