Τζόκοβιτς – Σίνερ 1-2: Ο Σίνερ κατάφερε να νικήσει τον Τζόκοβιτς σε ένα άκρως ανταγωνιστικό παιχνίδι

Ο Γιάνικ Σίνερ έκανε μια εξαιρετική εμφάνιση κερδίζοντας τον Νόβακ Τζόκοβιτς με 2-1 σετ, παίρνοντας έτσι τη δεύτερη του νίκη στο ATP Finals, μετά τη νίκη του ενάντια στον Τσιτσιπά.

Στο πρώτο σετ, οι δύο παίκτες ήταν ισόπαλοι 4-4 και έγιναν δύο break points. Ωστόσο, ο Ιταλός κατάφερε να πάρει το προβάδισμα με 6-5, κερδίζοντας το σετ με 7-5 πόντους.

Ο Τζόκοβιτς κατάφερε να ισοφαρίσει το δεύτερο σετ στο tie break, αλλά ο Σίνερ επεξεργάστηκε πέντε συνεχόμενους πόντους, κερδίζοντας το σετ με 7-6.

Και στα δύο σετ, οι δύο τενίστες ήταν εξαιρετικά ανταγωνιστικοί και το παιχνίδι έφτασε στο tie break. Ο Σίνερ εκμεταλλεύτηκε την ευκαιρία και κέρδισε το ματς με 2-1, φέρνοντας τον ίσο αριθμό νικών στον όμιλό του.

Ο Ιταλός θα παίξει ενάντια στον Χόλγκερ Ρούνε, ενώ ο Τζόκοβιτς θα αντιμετωπίσει τον αδιάφορο Χούμπερτ Χουρκάτς.