Ολυμπιακός νικητής με 3-0 εκτός έδρας ενάντια στο Μαρκόπουλο στα πλέι-οφ

Η ομάδα βόλεϊ του Ολυμπιακού ξεκίνησε με νίκη τις υποχρεώσεις της στα πλέι-οφ, επικρατώντας με 3-0 του Μαρκόπουλο εκτός έδρας. Οι ερυθρόλευκες παρέδωσαν άνετα το ματς με σκορ 11-25, 16-25, 12-25, κάνοντας το πρώτο βήμα για την πρόκρισή τους στους ημιτελικούς. Το επόμενο παιχνίδι με το Μαρκόπουλο θα διεξαχθεί το Σάββατο (30/3, 18:00) στο κλειστό του Ρέντη «Μ. Μερκούρη», με στόχο τη νίκη και την πρόκριση στα ημιτελικά της Volley League.

Ο Ολυμπιακός είχε εντυπωσιακή απόδοση στην επίθεση, κερδίζοντας το πρώτο σετ με σκορ 25-11 και παρουσιάζοντας 65% αποτελεσματικότητα. Στο δεύτερο σετ, οι ερυθρόλευκες διατήρησαν τον έλεγχο και κέρδισαν με 25-16, με τον Ολυμπιακό να κλείνει το παιχνίδι με 25-12 στο τρίτο σετ, εξασφαλίζοντας την ανέτελλή του νίκη.

Η συνολική διάρκεια του αγώνα ήταν 61 λεπτά, με τα σετ να ολοκληρώνονται ως εξής: 11-25 (19’), 16-25 (22’), 12-25 (20’).