Ολυμπιακός επικράτησε με 3-0 επί του Παναθηναϊκού – Έκανε μπρέικ στον πρώτο τελικό! (βίντεο)

Ο Ολυμπιακός κέρδισε εύκολα τον Παναθηναϊκό με 3-0 στον πρώτο τελικό της Volley League, παίρνοντας προβάδισμα με το “καλημέρα”. Οι ερυθρόλευκοι ήταν ανώτεροι σε όλο το ματς, κερδίζοντας καθαρά και κάνοντας το 1-0 στη σειρά των τελικών.

Στενή αναμέτρηση στο πρώτο σετ και νίκη του Ολυμπιακού

Ο Ολυμπιακός επέδειξε επιμέρους υπεροχή στο πρώτο σετ λαμβάνοντας προβάδισμα με 8-4. Ο Παναθηναϊκός απάντησε με σερί 4-0 με τους ασσους του Κασαμπαλή, προηγούμενος με 10-9. Ο Ολυμπιακός πήρε το σετ (22-23) μετά από αγώνα που διήρκεσε πολύ, καταλήγοντας στο 0-1 στα σετ.

Δεύτερο σετ: Ισοπαλία μέχρι το τέλος

Ο Ολυμπιακός προηγήθηκε με 7-3 στην αρχή του δεύτερου σετ, όμως ο Παναθηναϊκός ανέβασε την απόδοσή του και ισοφάρισε σε 24-22, κερδίζοντας το σετ με 24-26 και κάνοντας το 2-0.

Ολοκλήρωση με νίκη 3-0 για τον Ολυμπιακό

Στο τρίτο σετ, ο Ολυμπιακός επανέκαμψε από ξένιο προβάδισμα κι έκλεισε με σκορ 17-25, νικώντας με 3-0 και κάνοντας μπρέικ στον πρώτο τελικό.

Σετ: 23-25, 30-32, 17-25