Ολυμπιακός επικράτησε με 3-0 ενάντια στον ΠΑΟΚ στη Θεσσαλονίκη

Η ομάδα βόλεϊ Γυναικών του Ολυμπιακού επικράτησε με 3-0 σετ του ΠΑΟΚ στη Θεσσαλονίκη, στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής της Volley League. Οι πρωταγωνίστριες της νίκης ήταν η Κούμπουρα, που σημείωσε 18 πόντους, και η Μλέινκοβα με 13, ενώ η ομάδα του Ολυμπιακού κυριάρχησε απόλυτα σε όλα τα σετ (20-25, 14-25, 14-25).

Στο πλαίσιο του πρώτου σετ, ο Ολυμπιακός αντιμετώπισε αρχικά δυσκολίες, μετά από την ισοφάριση των γηπεδούχων. Ωστόσο, η αντίδραση της ομάδας του Ολυμπιακού ήταν επιτυχημένη, καθώς κατάφερε να κατακτήσει το πρώτο σετ με 25-20.

Στο δεύτερο σετ, ο Ολυμπιακός παρέμεινε στον ίδιο επιθετικό ρυθμό, κερδίζοντας εύκολα το σετ με 14-25 και παραμένοντας υπεράνω από τον αντίπαλό του.

Το τρίτο σετ ήταν απλώς θέμα χρόνου για τον Ολυμπιακό, καθώς εξασφάλισε με άνεση τη νίκη με 14-25, ολοκληρώνοντας έτσι τον απολογισμό του ματς σε 3-0 σετ.

Τελικό αποτέλεσμα (0-3): 20-25, 14-25, 14-25