Οι βραβεύσεις των Ελλήνων αθλητών (vids)

Χθες, είχαμε μια απίστευτη μέρα για την ελληνική κολύμβηση στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα στο Βελιγράδι. Οι αθλητές μας έκαναν την Ελλάδα να παραμιλάει φέρνοντας όχι ένα, ούτε δύο, αλλά πέντε μετάλλια σε λιγότερο από μία ώρα αγώνα.

Μετά, ακολούθησε η τελετή βράβευσης των εκπληκτικών αθλητών μας Μακρυγιάννη, Μπίλα, Χρήστου, Γκολομέεβ και Μάρκο. Μας έκαναν υπερήφανους για μία ακόμη φορά με τις εκπληκτικές επιδόσεις τους σε ένα ακόμα μεγάλο πρωτάθλημα κολύμβησης.

Ξεκινώντας με τους Κριστιάν Γκολομέεβ και Στέργιο Μπίλα που κατέκτησαν την πρώτη και δεύτερη θέση αντίστοιχα στα 50μ. ελεύθερο, η μέρα άρχισε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο.

Λίγο αργότερα, ήταν οι Απόστολος Χρήστου και Ευάγγελος Μακρυγιάννης που έκαναν το 1-2 στους 100μ. ύπτιο, αφήνοντας τους υπόλοιπους πίσω τους.

Και το τελειώνει με τον Δημήτρη Μάρκο, που κατέληξε στη δεύτερη θέση στα 400μ. ελεύθερο και κέρδισε το ασημένιο μετάλλιο, κλείνοντας έτσι με ακόμα έναν εντυπωσιακό τρόπο αυτή την εξαιρετική μέρα.